Oszczędzaj podczas zakupów dzięki aplikacjom mobilnym

Jednym z najlepszych sposobów na ograniczanie wydatków jest tworzenie listy zakupów przed wybraniem się do sklepu. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić pieniądze w naszym budżecie domowym, ale również skrócić czas, który tracimy przebywając w sklepie.

Tworzenie listy zakupów powinno być naszym nawykiem, dlatego też warto zadbać o to, by sporządzenie listy było możliwie proste, szybkie i dostępne w każdym miejscu, nawet podczas drogi do sklepu. Z pomocą przychodzą nam aplikacje mobilne, które są dużo lepszym rozwiązaniem niż tradycyjny długopis i kartka. Aplikacja zapamiętuje nasze wybory, poprzednie listy zakupów, aż tak łatwo się nie gubi jak kartka papieru oraz daje możliwości synchronizowania telefonu z komputerem. Dzięki temu możemy łatwo eksportować listę zakupów do naszego budżetu i w ten sposób skrócić czas na tworzenie zestawienia wydatków. Aplikację możemy uruchomić w zatłoczonym autobusie, podczas spaceru lub podczas posiłku. Również dzięki aplikacji mobilnej możemy łatwo skopiować poprzednie listy zakupów, przez co tworzenie kolejnych stanie się o wiele szybsze.

Jaką aplikację wybrać?

Reklama

Aplikacji do tworzenia list zakupów jest bardzo wiele. Najprostszą listę zakupów można stworzyć nawet w arkuszu kalkulacyjnym. Do tego nadają się płatne programy, jak również bezpłatna alternatywa. Jest to sposób uniwersalny, możliwy do zastosowania na każdym systemie operacyjnym.

Równie proste i intuicyjne są aplikacje, często po prostu o nazwie "lista zakupów". Mamy tu spory wybór spośród aplikacji różniącymi się niewielkimi szczegółami. Wybór zależy tylko od naszego gustu.

Kolejna grupa to aplikacje do tworzenia listy zakupów o znacznie bardziej rozbudowanych funkcjach. Do wyboru są narzędzia polskiej produkcji, ale również międzynarodowych firm. W tych bardziej zaawansowanych aplikacjach istnieje możliwość dodania cen do zapisywanych produktów, co później może ułatwić nam tworzenie zestawienia wydatków. Dodatkową zaletą jest możliwość synchronizowania aplikacji z wersją przeglądarkową programu. Mamy w nich często również możliwość sprawdzenia aktualnych promocji z największych sieci marketów. Pozwala nam to zaoszczędzić pieniądze, jednak może spowodować, że kupimy rzeczy tylko dlatego że są w dobrej cenie, a w rzeczywistości nie są nam potrzebne. A tego wolelibyśmy uniknąć.

Dla osób, które korzystają ze smartwatcha przydatna będzie aplikacja - narzędzie stworzone specjalnie do tworzenia list zakupów, działające jak zwykły notatnik. Bez trudu - przy odrobinie zaangażowania - można taką znaleźć. Są one proste w obsłudze i wygodne, w szczególności, jeśli zainstalujemy je w wspomnianym smartwatchu. Przez to podczas dokonywania zakupów nie będziemy musieli zaglądać co chwila do telefonu, a jedynie spojrzeć na nadgarstek.

Lista zakupów jest bardzo przydatnym narzędziem ułatwiającym zarządzanie budżetem domowym. Dzięki aplikacjom mobilnym tworzenie i kontrolowanie listy zakupów staje się jeszcze łatwiejsze i bardziej dostępne.

Czasami jednak niezastąpiona będzie kartka papieru i długopis, a w wolnej chwili przejrzenie papierowych gazetek reklamowych, zwłaszcza, jeśli bateria w naszym telefonie albo smartwatch-u rozładuje się.  

Wiktor Urbański

Dowiedz się więcej na temat: oszczędności | oszczędzanie
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy

Partnerzy